Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus atklās Vērmanes dārzā

Šodien, 25. jūnijā, sākas VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, kas savā 20. jubilejas gadā tiks svinīgi atklāti Vērmanes dārzā, nevis Esplanādē, kā ziņots iepriekš.

Atklāšana Vērmanes dārzā sāksies plkst. 22.00, un to ieskandinās orķestri un kori no Somijas, Norvēģijas, Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Islandes, kā arī Latvijas kori Austrums, Juventus, Ogre, vokālā grupa Anima Solla un Nacionālais Bruņoto spēku štāba orķestris.

Atklāšanu ievadīs kultūras ministres Dace Melbārdes uzruna, pasākumu vadīs Asnate Siliņa un Gundars Grasbergs. Atklāšanas pasākuma režisors ir Uģis Brikmanis, scenārija autors Orests Silabriedis.

Ogres Kultūras centra jauktais koris „Ogre” piedalījies visos iepriekšējos Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos. Kora diriģents Jānis Zirnis stāsta: „1995. gadā Imanta Kokara iedvesmota, ar vēl septiņiem muzikālajiem partneriem līdzās Latvija devās muzikālā pārgājienā ap Baltijas jūru, pa ceļam apciemojot attālo Islandi. Ogres Kultūras centra jauktais koris Ogre ir visuzticīgākais ceļotājs no Latvijas. Mūsu pieredzi šajā ceļojumā nevar izteikt vārdos – tā ir ausīs, acīs, smaidā... tā ir nošu krājumos un foto albumos...”.

Pirms Svinīgās atklāšanas ceremonijas, plkst. 19.30 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks koncerts par godu svētku idejas autoram maestro Imantam Kokaram “Esi sveicināta, Saule”. Biļetes joprojām pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv. Plkst. 22.10 koncerts būs skatāms LTV1.

Šodien, 25. jūnijā, tiks atklāta arī izstāde “Latviskās dvēseles raksti”, kas apmeklētājiem būs skatāma no 27. jūnija līdz 23. augustam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. Ekspozīciju veido 26 Latvijas novadu tautas tērpi, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un to attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. 

Birkas