Turpinās VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki

Pēc dalībnieku gājiena Rīgā VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku pasākumi turpinās novados.

Otrajā VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku dienā, 26. jūnijā aizvadītas meistarklases, kurās kupls skaits svētku dalībnieku papildināja savas zināšanas pie nozares ekspertiem. Tāpat svētku viesi un dalībnieki varēja piedzīvot Svētku dalībnieku gājienu - no Pils laukuma Vecrīgā līdz Brīvības piemineklim.

Meistarklašu īpašie pedagogi bija Espers Holms no Dānijas un Sērēns Lillkungs no Somijas. Holms ir vokālās džeza grupas Touché diriģents un aranžētājs, kā arī kaislīgs vokālā džeza entuziasts. Viņš ir Dānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas lektors daudzos muzikālos pasākumos un festivālos Dānijā un ārvalstīs.

Lillkungs 1995. gadā beidzis Sibēliusa Akadēmiju, iegūstot Mūzikas maģistra grādu dziesmās un opermūzikā. Viņš ir dziedājis daudzas galvenās lomas tādās operās kā P.Čaikovska „Jevgeņijs Oņegins”, Dž.Pučīni „Madame Butterfly”, V.A.Mocarta „Cosi fan tutte” u.c.  Pagājušajā sezonā Tamperes teātrī Lillkungs dziedāja Žavēra lomu K.M. Šēnberga mūziklā „Nožēlojamie”, lomu, kuru viņš izpildījis jau trīs  dažādos iestudējumos. Šajā sezonā Lillkungs dzied galvenās lomas divās pasaules pirmizrādēs, Patrika Vingrena mūziklā „Natten är ännu ung” un Seppo Pohjola operā „Harrbåda's Maiden”.

Ar savām zināšanām meistarklasēs dalījās arī svētku prezentācijas kori no Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas.

FOTO no meistarklasēm

Pēcpusdienā gājienā svētku dalībnieki devās no Pils laukuma līdz Brīvības piemineklim, šķērsojot Doma un Līvu laukumus. Pie Brīvības pieminekļa kori vienojās kopīgā dziesmā, izpildot “Saule, Pērkons, Daugava” svētku mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Romāna Vanaga vadībā. Pie klavierēm bija komponists Mārtiņš Brauns. Pēc gājiena dalībnieki devās uz mēģinājumu Mežaparka Lielajā estrādē, lai gatavotos Noslēguma koncertam.

FOTO no svētku dalībnieku gājiena

Šodien, 27. jūnijā svētku pasākumi notiks Latvijas novados.

Bauskā plkst. 17.30 Bauskas Svētā Gara Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks koncerts, kurā uzstāsies prezentācijas koris – HELSINGBORGAS KAMERKORIS no Zviedrijas. Plkst. 20.00 Bauskas Pilskalna estrādē ar plašu koncerta programmu uzstāsies kori no Latvijas un ārzemēm. Ieeja uz koncertiem bez maksas.

Vairāk uzziņu: http://www.bauska.lv/lv/notikumi/viii-ziemelu-un-baltijas-valstu-dziesmu-svetku-novadu-diena-bauska-1589.

Cēsīs plkst. 15.00 gaidāms Garīgās mūzikas koncerts Cēsu Svētā Jāņa baznīcā, kur uzstāsies prezentācijas koris no Igaunijas – TARTU UNIVERSITĀTES KAMERKORIS. Ieeja bez maksas. Brīvi pieejama būs arī koru sadziedāšanās Maija parkā plkst. 19.00. Koncertā plkst. 21.00, kas notiks Cēsu Pils parka estrādē, apvienosies 15 viesu kori no Igaunijas, Somijas, Lietuvas, Norvēģijas, Zviedrijas, Austrijas, Šveices un Austrālijas un 23 kori no Cēsu, Valmieras un Limbažu apriņķiem. Biļetes www.bilesuparadize.lv un pie ieejas Pils estrādē.

Vairāk uzziņu: http://www.cesis.lv/lv/sakums/aktualitates/pasakumi/viii-ziemelu-un-baltijas-valstu-dziesmu-svetki-c

Jūrmalā no plkst. 11.00 līdz 14.00 Jomas ielu pieskandinās kori, no plkst. 18.30 Dubultu Evanģēliski luteriskajā baznīcā notiks Šauļu Valsts kamerkora POLIFONIJA koncerts. Vakara koncerts Majoru stāvlaukumā sāksies plkst. 20.30. Ieeja pasākumos bez maksas.

Vairāk uzziņu: http://jurmala.lv/page/3&news_id=3884  

Ogrē plkst. 16.00 sāksies Hāmaras kamerkora COLLEGIUM VOCALE (Norvēģija) koncerts Ogres Svētā Meinarda Romas katoļu baznīcā. Plkst. 19.00 Ogres pilsētas skvērā notiks lielkoncerts „Visapkārt dziesma”, kas pārtaps dalībnieku draudzības ballē no plkst. 21.00 līdz 24.00. Ieeja uz pasākumiem Ogrē bez maksas.

Vairāk uzziņu: http://ogre.lv/lat/zinas__jaunumi/?page=0&doc=231582

Siguldā plkst. 13.00 Siguldas luterāņu baznīcā uzstāsies Helsinku kamerkoris AHJO ENSEMBLE no Somijas. Plkst. 18.30 Svētki turpināsies ar gājienu no Siguldas dzelzceļa stacijas līdz Pilsdrupu estrādei, kur 19.00 sāksies svētku koncerts. Ieeja uz pasākumiem Siguldā bez maksas.

Vairāk uzziņu: http://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/10899/

Tukumā 15.00 ORHŪSAS KAMERKORIS no Dānijas sniegs bezmaksas koncertu Tukuma Evaņģēliski luteriskajā Svētās Trīsvienības baznīcā. Tukumā svētki noslēgsies ar Lielkoncertu Durbes estrādē plkst. 21:00.

Vairāk uzziņu: http://www.tukums.lv/lv/67-kultura/kultura/4609-viii-zieme%C4%BCu-un-baltijas-valstu-dziesmu-sv%C4%93tku-pas%C4%81kumi-tukuma-pils%C4%93t%C4%81-un-novada-pagastos

Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki norisinās no 2015. gada 25. līdz 28. jūnijam Rīgā un Latvijas novados. 2015. gadā Svētku tradīcijai aprit 20 gadi – šo gadu laikā svētki sarīkoti visās svētku 

tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs. Jubilejas gadā tos kārtējo reizi rīko Latvijai. Svētkos piedalās ap 8000 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Islandes.

Svētku Noslēguma koncerts, kas vienlaikus būs arī Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā, norisināsies 28. jūnijā plkst. 17.00 Mežaparka Lielajā estrādē Rīgā.

Birkas