Sākusies biļešu tirdzniecība uz svētkiem

2015.gada 28.maijā, sākusies biļešu tirdzniecība uz VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku koncertiem.

Biļetes nopērkamas „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Biļetes var iegādāties uz Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku 20 gadu jubilejai un svētku aizsācēja, izcilā latviešu diriģenta Imanta Kokara piemiņai veltīto koncertu „Esi sveicināta, Saule!”, kas notiks svētku atklāšanas dienā 25.jūnijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Koncerta programmā būs Imanta Kokara veidoto koncertprogrammu brīnišķīgāko paraugu izlase – dziesmas, kuru autori ir Pēteris Barisons, Antons Brukners, Pauls Dambis, Lūcija Garūta, Jurjānu Andrejs, Alfrēds Kalniņš, Imants Kalniņš, Juris Karlsons, Luka Marencio, Emilis Melngailis, Raimonds Pauls, Pēteris Plakidis, Urmass Sisasks, Georgijs Sviridovs, Imants Ramiņš, Rihards Vāgners, Jāzeps Vītols un citi. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Mārtiņš Klišāns. Pie diriģenta pults stāsies vairāk nekā desmit izcilu Latvijas diriģentu – Imanta Kokara audzēkņi un svētku virsdiriģenti, viņu skaitā Jānis Baltiņš, Aira Birziņa, Uldis Kokars, Roberts Liepiņš, Edgars Račevskis, Māris Sirmais, Ints Teterovskis, Andris Veismanis, Jānis Zirnis u.c. Koncerta biļešu cena 15 eiro.

Svētku Noslēguma koncerts, kas vienlaikus būs arī Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā, norisināsies 28.jūnijā plkst. 17.00 Mežaparka Lielajā estrādē Rīgā. Koncerta programmu veidos izcili skaņdarbi, kas iepriekš izskanējuši Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Tāpat Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris izpildīs daļas no Karla Orfa (Carl Orff) slavenās kantātes Carmina Burana, kas būs grandiozākais šī skaņdarba atskaņojums pasaulē. Biļetes uz Noslēguma koncertu maksā no 3 līdz 10 eiro.

Biļetes uz 27.jūnija koncertu Cēsu Pils parka estrādē maksās 3 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu drauga kartes īpašniekiem –1 eiro.

Pārējie svētku koncerti apmeklētājiem būs pieejami bez maksas.

Svētku laikā izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa” tiks atklāta latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde „Latviskās dvēseles raksti”, kuras ekspozīciju papildinās tautas tērpi no Skandināvijas un Baltijas valstīm. Ieejas maksa izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa” – 5 eiro, skolēniem un studentiem 2,50 eiro, Senioru kluba biedriem – 3 eiro.

 

Papildu informācija:

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, atzīmējot šīs tradīcijas 20 gadus, Rīgā un Latvijas novados norisināsies no 2015. gada 25. līdz 28. jūnijam. Svētkos piedalīsies kori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Islandes, kā arī latviešu kori ārvalstīs. Programmu papildinās deju kolektīvi un pūtēju orķestri. Kopā svētkos piedalīsies aptuveni 8000 dalībnieku.

Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīcija iedibināta 1995. gadā ar mērķi pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu, t.sk. a cappella izpildījumā, kas raksturīga Baltijas valstīm.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu un deju svētkus sagatavo un rīko Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas pašvaldībām, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, nevalstiskajām organizācijām, kā arī Baltijas un Ziemeļu valstu organizācijām.

Birkas

biļetes noslēguma koncerts