Rēzeknē notiks koncerts Imanta Kokara piemiņai

2015. gada 13. jūnijā plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā GORS izskanēs koncerts, godinot maestro Imantu Kokaru.

Imants Kokars ir Latvijas un pasaules kormūzikas kustības attīstītājs un novators, Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku idejas autors, starptautiski atzītā Rīgas kamerkora Ave Sol izveidotājs, komponistu jaunrades veicinātājs, latviešu kormūzikas antoloģijas sastādītājs.

Dvīņubrāļi Imants un Gido Kokari ar savu darbu un talantu ir kļuvuši par visas tautas iemīļotiem un pasaules kormākslas erudītāko lietpratēju apbrīnotiem diriģentiem. Gan Imants, gan Gido ar personības lielo spēku un valdzinājumu spējuši radošam darbam koros rosināt lielu skaitu cilvēku, un viņi ir nesuši Latvijas kā mūzikas lielvalsts slavu pasaulē.

"Mēs dziedam, lai dziesmā atrastu garīgo brīvību un dvēseles mieru, kas paceltos pāri ikdienas rūpēm. Dziesmu svētki ir latvietības skaņu cietoksnis, kurā glabājas latviešu tautas dzīvais gars," tā savulaik sacījis Imants Kokars.

2011. gada vēlā rudenī mūžībā aizgājušā maestro Imanta Kokara un viņa veikuma piemiņai 13. jūnija koncertā kormūzikas dižgaru skaņdarbus dziedās Rīgas kamerkoris Ave Sol, Rēzeknes vīru koris “Graidi” un “Latvijas diriģentu koris”.

Programmā būs Imanta Kokara veidoto koncertprogrammu brīnišķīgāko paraugu izlase – dziesmas, kuru autori ir – Pēteris Barisons, Antons Brukners, Pauls Dambis, Lūcija Garūta, Jurjānu Andrejs, Alfrēds Kalniņš, Imants Kalniņš, Juris Karlsons, Luka Marencio, Emilis Melngailis, Raimonds Pauls, Pēteris Plakidis, Urmass Sisasks, Georgijs Sviridovs, Imants Ramiņš, Rihards Vāgners, Jāzeps Vītols un citi. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Mārtiņš Klišāns. Pie diriģenta pults stāsies vairāk nekā desmit izcilu Latvijas diriģentu – Imanta Kokara audzēkņi un Dziesmu svētku virsdiriģenti, viņu skaitā Jānis Baltiņš, Aira Birziņa, Uldis Kokars, Roberts Liepiņš, Edgars Račevskis, Ints Teterovskis, Andris Veismanis, Jānis Zirnis u. c 

Biļetes pieejas ŠEIT

Birkas