Meistarklases

2015. gada 26. jūnijā VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku ietvaros Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks meistarklases. 

No plkst. 10.00 līdz 12.00 meistarklases vadīs Jespers Holms (Dānija) un Sērens Lillkungs (Somija). 

JESPERS HOLMS ir vokālās džeza grupas Touché diriģents un aranžētājs, kā arī kaislīgs vokālā džeza entuziasts. Viņš ir Dānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas lektors daudzos muzikālos pasākumos un festivālos Dānijā un ārvalstīs, piemēram, Pasaules kora mūzikas simpozijā un Vokālās džeza mūzikas samitā Maincā (Vācija).

Ar savu unikālo sniegumu grupa Touché (12 dziedātāju sastāvā) pazīstama gan savā valstī, gan guvusi arī starptautisku atzinību un bieži uzstājusies kopā ar, piemēram, Dānijas Radio Bigbendu, The Swingle Singers un The Real Group.

SĒRĒNS LILLKUNGS 1995.gadā beidzis Sibēliusa Akadēmiju, iegūstot Mūzikas maģistra grādu dziesmās un opermūzikā. Viņš ir dziedājis daudzas galvenās lomas tādās operās kā P.Čaikovska „Jevgeņijs Oņegins”, Dž.Pučīni „Madame Butterfly”, V.A.Mocarta „Cosi fan tutte” u.c.  Pagājušajā sezonā Tamperes teātrī Lillkungs dziedāja Žavēra lomu K.M. Šēnberga mūziklā „Nožēlojamie”, lomu, kuru viņš izpildījis jau trīs  dažādos iestudējumos. Šajā sezonā Lillkungs dzied galvenās lomas divās pasaules pirmizrādēs, Patrika Vingrena mūziklā „Natten är ännu ung” un Seppo Pohjola operā „Harrbåda's Maiden”.

Kā vokālais pedagogs un kormeistars Lillkungs ir strādājis arī mūzikas izglītības jomā. Viņš dibinājis un vadījis daudzus korus, kā, piemēram, His Master's Noise un Wegeliuskören. Laika posmā no 2009. līdz 2012.gadam strādājis par projektu vadītāju Svenska Kulturfonden (kultūras fonds Somijā) un šobrīd ir Novia Universitātes Kultūras departamenta nodaļas vadītājs. Kā diplomēts vokālās mākslas pasniedzējs strādā arī  Complete Vocal Institute Kopenhāgenā.

--------------------------  

No plkst. 12.15 būs iespējams apmeklēt meistarklases, kuras vadīs svētku prezentācijas kori no Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas. 

Meistarklašu grafiks pieejams ŠEIT

Pieteikšanās

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Birkas

meistarklases