Tikai kopā viļņi veido jūru. Tikai kopā stumbri rada mežu. Strazdi neceļo pa vienam, un viena lāse nav lietusgāze.

Arī dziesma iegūst dvēseli un elpu tikai tad, kad to kopīgi tajā iedvešam. Kad dziesmu dzied viens, tā ložņā starp viršiem, nosēžas uz akmens un izgaist. Bet, kad dziesmu dzied daudzi, tā paceļas debesīs, iepin sevi svētku vainagā un dārd pāri trejdeviņām zemēm.

Tikai kopā viļņi veido jūru, tikai kopā stumbri rada mežu. Tikai kopā Ziemeļu un Baltijas tautas pacelsies debesīs, iepīs sevi svētku vainagā un dārdēs pāri trejdeviņām zemēm. Neizgaisīs.

Pievienojies svētkiem

Lietas, ko redzēt. Lietas, ko dzirdēt. Lietas, ko izbaudīt.

Šogad svētki svin 20 gadu jubileju. Tas ir vēsturisks mirklis, kas jāpieredz un jāizbauda klātienē, lai pēc tam tajā varētu atgriezties mūžīgi. Svētku noslēguma koncerts norisināsies 28. jūnijā, un tajā skanēs skaņdarbi no iepriekšējiem Ziemeļu – Baltijas valstu Dziesmu svētkiem, jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm, kā arī Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris izpildīs daļas no Karla Orfa (Carl Orff) slavenās kantātes Carmina Burana, kas solās būt grandiozākais šī skaņdarba atskaņojums pasaulē.

Tā ir pieredze, ko vērts iegūt gan kā dalībniekam, gan skatītājam. Papildus tam svētku norises laiks ir īpaši bagāts ar citām izklaides, atpūtas un izzināšanas iespējām Latvijā — prezidējošajā valstī Eiropas Savienības Padomē

Būt kopā

Svētkos tiksies un kopīgās dziesmās vienosies vairāk nekā 10 000 dziedātāju no visām Baltijas un Skandināvijas valstīm. Iedomājies, tūkstošiem balsu traucas pret debesīm. Visām pa priekšu — tavējā.

Repertuārs

Jūs baudīsiet simtiem lielisku skaņdarbu un neaizmirstamu noslēguma koncertu 28. jūnijā, kurā atskanēs labākās dalībvalstu dziesmas un daļa no leģendārās Carmina Burana!

Saulgrieži — Jāņu diena un Līgo vakars.

Vēlies pieredzēt valdzinošu latviešu maģiju? Tev būs tāda iespēja, jo šogad svētki norisināsies tieši saulgriežos, kad visā Latvijā svin, līgo, sadziedas, lec pāri ugunskuram un pazūd papardēs, lai burtos.

Prezidentūra

2015. gada pirmajā pusē Latvija ir Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts — tad mēs iepazīstinām pasauli ar Latvijas kultūru, vēsturi un tradīcijām. Grandiozais gala koncerts plānots kā Latvijas prezidentūras noslēguma pasākums.

Imants Kokars

Svētku idejas autors ir leģendārais latviešu diriģents Imants Kokars (1921–2011). Svētki dzimuši 1995. gadā, apceļojuši Ziemeļu un Baltijas valstis, nu atgriežas viņa dzimtenē!

Baltijas jūra

Jūra, kas savieno tās krastos dzīvojošās tautas, tiek apdziedāta vairāku tautu dziesmās. Viena jūra, vairākas valodas, kopīga dziesma. Ieklausies, ko dungo tās viļņi apvāršņa šajā pusē.

Koru mūzikas gads

Šogad aprit 120 gadi kopš Dziesmu svētkiem Jelgavā un 145 gadi, kopš tie notika Dobelē, bet Latvijas himnas autoram Baumaņu Kārlim šogad 180.

Dabas dārgumi

Izmanto savu brīvo laiku, lai aplūkotu brīnumus mūsu dabā. Savvaļas zirgi? Lūdzu! Zilas govis? Nav problēmu. Platākais ūdenskritums Eiropā? Jā, izrādās, ka tas atrodas Latvijā. Kurš to būtu domājis.

Rundāles pils

Tikko restaurēta, 16. gadsimta pērle atkal iemirdzējusies pilnā krāšņumā. Tas ir jāredz! Brīdinām, ka saņemties, lai dotos prom, būs grūti!

Aplis ir noslēdzies

Pa reizei šie svētki ir risinājušies Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un Islandē, šogad svētki atgriežas Rīgā — vietā, kur viss reiz sākās.

Ļaujies aizrautībai

Varena sajūta, kad tūkstošiem balsu kļūst par vienu.

X

DALĪBAS MAKSA:

Svētku organizatori var piedāvāt ēdināšanas pakalpojumus svētku dalībniekiem (ap EUR 15 par 3 ēdienreizēm).

Izmaiņas reģistrācijā var veikt līdz 2015. gada 28. februārim.