BAUSKA: Viesu koru koncerts Bauskas Svētā Gara Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Vieta: Bauskas Svētā Gara Evaņģēliski luteriskā baznīca

Laiks: 17:30

Datums: 2015. gada 27. jūnijs

Piedalās prezentācijas koris – HELSINGBORGAS KAMERKORIS (Zviedrija), mākslinieciskā vadītāja Ilze Štāla- Stegē.

Helsingborgas kamerkoris Sverkera Zadiga vadībā dibināts 1984.gadā. Kopš 2014.gada augusta tā mākslinieciskā vadītāja ir Ilze Štāla- Stegē. Kora sastāvā ir 22 dziedātāji no Dienvidzviedrijas reģiona Skones un Dānijas. Tas galvenokārt koncertē baznīcās, izpildot gan garīgo, gan laicīgo mūziku. Repertuārā ir gan agrīnās renesanses, gan baroka un romantisma laikmetu darbi, kā arī mūsdienu skaņdarbi.

Koris ir sniedzis aptuveni 400 koncertus mazākos un lielākos pasākumos. Lielākie kora un orķestru  sadarbības projekti - Larsa-Ērika Lāšona liriskā svīta God in Disguise (1989),  Hendeļa Mesija (1990 un 2010), Mocarta Mass in C Minor (1991 un 2007), Mocarta Rekviēms (2003), Baha Messe in h-moll (2005) un Lindberga Rekviēms (2008).
1995.gadā reģionālā radio stacija un Music in Skåne organizēja koru konkursu, kurā Helsingborgas kamerkoris ieguva pirmo vietu jaukto koru kategorijā. Vairākas reizes koris organizējis koncertus, uzaicinot viesmāksliniekus, tai skaitā Erlandu Hagegordu, Ulli Ādolphsonu, Svenu-Bertilu Taubi un Lēnu Villemarku.

Koris uzstājas ar koncertiem Zviedrijā un ārvalstīs (Čehijā, Jordānijā, ASV) un ir ieskaņojis vairākus CD, piemēram, Uti vår Hage (Naxos), kas 2008.gadā saņēma Zelta disku pat pirms tas tika laists klajā!

Ieeja uz koncertu bez maksas.