JŪRMALA: Šauļu Valsts kamerkora POLIFONIJA koncerts Dubultos

Vieta: Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Laiks: 18:30

Datums: 2015. gada 27. jūnijs

Šauļu Valsts kamerkoris Polifonija, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Toms Ambrozaitis.

Valsts kamerkoris Polifonija ir viens no vissenākajiem profesionālajiem kolektīviem Lietuvā - dibināts 1974.gada 31.decembrī.

Diriģents Sigits Vaičūlonis izveidoja senās mūzikas vokālo ansambli, vienīgo Lietuvā, kas izpildīja renesanses un baroka laikmetu komponistu skaņdarbus. Sākotnēji tas bija Šauļu Pedagoģiskā institūta, bet vēlāk - Šauļu Mūzikas vidusskolas ansamblis. 1979. gadā kolektīvam tika piešķirts Nacionālā ansambļa goda nosaukums un tas ieguva nosaukumu Polifonija. 1986.gadā ansamblim Polifonija  tika piešķirts profesionāļu statuss un tas kļuva par Šauļu Valsts jaukto kamerkori.

No 2006.  līdz  2010.gadam kori vadīja Gedimins Ramanausks. No 2011.gada Šauļu Valsts kamerkora Polifonija vadību ir pārņēmis Toms Ambrozaitis. Kora repertuārs ir ārkārtīgi plašs: no renesanses un baroka līdz laikmetīgajai mūzikai, no miniatūrām līdz liela apjoma darbiem.

Kora četrdesmit gadu pastāvēšanas laikā notikuši apmēram 2000 koncertu, koris bijis turnejās Latvijā, Igaunijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Krievijā, Polijā, Čehoslovākijā, Bulgārijā, Zviedrijā, Vācijā, Itālijā, Francijā, Argentīnā, Brazīlijā. Starptautisku konkursu Polijā (1989), Brazīlijā (1990) un Itālijā (1992, 1998, 1999) laureāts.

Pēc kora Polifonija iniciatīvas Šauļos notiek ikgadējais festivāls Resurrexit

Ieeja bez maksas.