TUKUMS: ORHŪSAS KAMERKORA koncerts

Vieta: Tukuma Evaņģēliski luteriskajā Svētās Trīsvienības baznīcā

Laiks: 15:00

Datums: 2015. gada 27. jūnijs

Orhūsas kamerkoris, mākslinieciskais vadītājs Ēriks Bjērns-Lunds, Dānija.

Orhūsas kamerkori 1980.gadā dibinājis Ēriks Bjērns-Lunds, kurš joprojām ir kora mākslinieciskais vadītājs.

Kora repertuārā -  gan  liturģiskie, gan laicīgie darbi - moderni, vēsturiski, tostarp arī nesen radīti skaņdarbi – Vagna Holmboe, Palles Mikkelborga, Nilsa la Koura, Pēra Skrivera, Ērika Haumanna un starp tiem arī Ērika Bjērna Lunda paša kompozīcijas.


Kora koncertu kalendārs ir ļoti saspringts. „Mūsu mērķis ir dziedāt ne tikai a capella, bet arī regulāri izpildīt lielformāta darbus - parasti sadarbībā ar citiem, piemēram, ar Jitlandes ansambli un Orhūsas simfonisko orķestri. Mūsu iepriekšējā repertuārā bija iekļauti tādi darbi kā Forē „Rekviēms”, Hendeļa „Mesija”, Baha  „Ziemassvētku oratorija” un  „Sv. Mateja Pasija”Verdi „Rekviēms”, Britena „Kara Rekviēms” un Brāmsa „Vācu Rekviēms”," tā par repertuāru stāsta kora dibinātājs

Koris ir bijis turnejās Vācijā, Čehoslovākijā, Francijā, Skandināvijā un Kanādā.

Kamerkoris ir ierakstījis vairākus CD, no kuriem jaunākais (2012) ir Ziemassvētku antoloģija ar nosaukumu Julens tonera („Ziemassvētku skaņas”). 2005. gadā viņi ierakstīja Byens Lys („Pilsētas gaismas”), vairākus ļoti iemīļotus un jau sen populārus Kaia Normana Andersena, Oges Stentofta un citu dāņu komponistu darbus. Bez šiem, ir izdoti arī divi CD ar Frederika Deliusa kora darbiem (ieskaņoti kopā ar Orhūsas Simfonisko orķestri), CD ar Ērika Haumanna un Pēra Skrivera darbiem un dāņu dziesmu CD ar nosaukumu Lad os ud over engen gå („Iesim pār pļavu”).

Ieeja bez maksas.