OGRE: Hāmaras kamerkora COLLEGIUM VOCALE koncerts

Vieta: Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā

Laiks: 16:00

Datums: 2015. gada 27. jūnijs

Kamerkoris Collegium Vocale, diriģents Ketils Jūle Bjērnstads Belsoss.

Kamerkoris Collegium Vocale  ir viens no vadošajiem amatieru jauktajiem koriem Norvēģijā.

Koris dibināts 1971.gadā, apvienojot  dziedātājus no skolotāju sagatavošanas koledžas Hāmarā Norvēģijas austrumdaļā. Lai gan kora mēģinājumi vēl joprojām  notiek Hāmarā, kora 30 dalībnieki jau pārstāv visu reģionu. Kora repertuārs ir ļoti plašs un daudzveidīgs - no baznīcas mūzikas – jaunākie iestudējumi Baha St.John Passion un Haidna Creation - līdz mūsdienu, tautas un populārajai mūzikai.

Pēdējos gados koris ir guvis izcilus panākumus valsts un starptautiskos konkursos, tai skaitā zelta medaļas festivālā Musica Mundi Helsingborgā (2004), Maltā (2009), koru konkursā Riva del Garda Itālijā (2013) un Starptautiskajā koru konkursā Marktoberdorfā, Vācijā (2007). Norvēģijas Nacionālajā koru mūzikas konkursā 2012.gadā saņēma divus zelta diplomus, ierindojoties pirmajā vietā laicīgās mūzikas klasē un trešajā vietā sakrālās mūzikas klasē.

Collegium Vocale uzstājas kopā ar profesionāliem Norvēģijas un starptautiski pazīstamiem solistiem. Koris regulāri piedalās dažādos festivālos un darbojas arī kā kora mūzikas studentu mācību koris.

Ieeja bez maksas.